Wycieczka “Polskimi śladami na Kresach Wschodnich”

Zapraszamy

na objazdową wycieczkę "Polskimi śladami na Kresach Wschodnich", 

gdzie podczas czterech dni będziemy mieli okazję razem zwiedzić miejsca znane z kart polskiej historii i Trylogii Henryka Sienkiewicza. Odwiedzimy Ukrainę, gdzie teraz znajdują się dawne polskie warownie, jak i miasta, tak bardzo wryte w naszą świadomość, jak Kamieniec Podolski, Stanisławów i oczywiście Lwów.

Dzień 1

Wyjazd z określonych miast w godzinach wieczornych. Przekroczenie granicy Hrebenne - Rawa Ruska. Przyjazd do Żółkwi. Zwiedzanie miasteczka z zabytkowymi kościołami i zamkiem Sobieskich. Przejazd do Oleska i zwiedzanie zamku, gdzie urodził się przyszły król Polski, Jan Sobieski. Przejazd do Podhorców i zwiedzanie zespołu pałacowego. Przejazd do Krzemieńca, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie o godz.7:00. Zwiedzanie Krzemieńca, gdzie w dworku należącym do rodziny Słowackich znajduje się muzeum poświęcone Juliuszowi Słowackiemu. Przejazd do Zbaraża i zwiedzanie zamku znanego z kart "Ogniem i Mieczem" Henryka Sienkiewicza, historycznej siedziby rodzin Zbaraskich i Wiśniowieckich. 

Przejazd do Kamieńca Podolskiego i zwiedzanie miasta i pięknie położonej, dawnej polskiej twierdzy, na trwale zapisanej w naszych dziejach także przez Henryka Sienkiewicza w powieści Pan Wołodyjowski, wsławionej bohaterską obroną przed wojskami tureckimi w 1672 roku. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie o godz.7:00. Przejazd do Chocimia i zwiedzanie granicznej twierdzy położonej nad brzegiem Dniestru, będącej świadkiem dwóch wielkich bitew stoczonych przez Polaków z Turkami, w 1621 i 1673 roku.Przejazd do Iwano-Frankowska czyli przedwojennego polskiego Stanisławowa, zwiedzanie miasta, a następnie przejazd do Lwowa, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie o godz.7:00. Zwiedzanie lwowskiej starówki, najważniejszych zabytków, m.in. Katedry Łacińskiej, Katedry Ormiańskiej, Kościoła Dominikanów i Soboru św.Jura oraz wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim. Czas wolny. Zbiórka o godz.18:00 wyjazd do Polski. 

Dzień 5

Powrót do Polski w godzinach nocnych

Wyjazd w godzinach wieczornych z miast: Warszawa, Radom, Kielce, Kraków, Katowice 

Dokładne godziny i miejsca odjazdu z miast organizator prześle e-mailem nie później niż na 5 dni przed wyjazdem. 

Termin do uzgodnienia, cena: 750zł

Uwaga: Cena promocyjna do wyczerpania przeznaczonej puli promocyjnej organizatora.

Cena zawiera: 

  • transport: autokar (klimatyzacja) 
  • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach**/***, pokoje 2-os z łazienkami
  • wyżywienie zgodnie z programem: 3 x śniadania, 3 x obiadokolacje
  • opiekę pilota oraz licencjonowanego przewodnika na całej trasie
  • ubezpieczenie 
  • opłaty drogowe, parkingi
  • bilety wstępów do odwiedzanych atrakcji

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy lub w Łucku czy we Lwowie, można też zabrać euro lub dolary i wymieniać na miejscu.

Granica

Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.

Transport

Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 27, 35 lub 49 miejsc. Przy mniejszej liczbie uczestników jest możliwość wyjazdu busem.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Comments are closed.