O nas

Kim jesteśmy i jakie mamy cele.

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, których łączy wspólna pasja - jazda na rowerze. Naszym celem jest krzewienie zdrowego stylu życia, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego, turystyki i krajoznawstwa. Chcielibyśmy zarazić wszystkich cudownym spędzeniem wolnego czasu jakim jest jazda na rowerze. Pokazać, że każdy kilometr drogi pokonanej rowerem ma swój kolor, zapach i ciężar, że każdy przejechany kilometr pozostawia po sobie niezatarty ślad. W czasach, kiedy tak wielu z nas przyzwyczaiło się do samochodu, chcemy pokazać, że można inaczej, z korzyścią dla naszego zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej, dla własnej satysfakcji i przeżycia prawdziwej przygody. Tych, którzy są niezdecydowani chcemy przekonać do tego, że rower to świetny wybór niezależnie od płci, wieku, zajmowanego stanowiska czy zawartości portfela. Tych, którzy już jeżdżą chcemy zintegrować i pokazać, że w grupie osób o podobnej pasji zawsze jeździ się raźniej, bezpieczniej i rodzi się więcej pomysłów. Na rowerze można jeździć w różny sposób. Na wycieczki jednodniowe, rodzinnie, na kilkudniowe rajdy, na wielodniowe wyprawy z pełnym ekwipunkiem na rowerowym bagażniku. Można także jeździć sportowo, ścigając się z innymi, rzucając wyzwanie sobie i rywalom... Dlatego też spotykając innych ludzi o podobnym stylu jazdy rowerem można organizować się w grupy aby wspólnie organizować aktywności według własnych zainteresowań. Jesteśmy także otwarci na propozycje wycieczek, wypraw czy imprez które sprawią że nasza społecznosć cyklistów będzie dawać nam coraz więcej satysfakcji

Jak działamy?

Lato z Rowerem

Najbardziej znaną akcją jest "Lato z Rowerem" . Są to regularnie organizowane wycieczki w weekendy oraz dni wolne od pracy na dystansie średnio od 30 do 80km. Ich celem jest przejazd spokojnym tempem w gronie ludzi kochających jazdę rowerem po najciekawszysch zakątkach naszego regionu. W ten sposób propagujemy zdrowy i aktywny tryb życia i zachęcamy wszystkich do jazdy na rowerze. Naszym celem jest pokazywać, iż w niewielkiej odległości od naszego domu możemy zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Wycieczki i wyprawy

Co roku systematycznie organizujemy kilku lub wielodniowe wyprawy rowerowe w różne zakątki Polski i Europy. Na wyprawy z nami może pojechać każdy bez względu na to czy jest członkim TTR Cyklista czy nie. Nasze wyprawy są zróżnicowane, są tak skonstruowane, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Organizujemy rajdy wielodniowe. Byliśmy w Rzymie i Brukseli. Zorganizowaliśmy rajdy do polskich miast partnerskich w Europie: na Litwę (Poniewież), na Ukrainę (Sambor), na Węgry (Berekfurdo). Do najbardziej udanych należały wyprawy na Węgry, Bornholm, Litwę, Ukrainę, do Rzymu, do Brukseli. W latach poprzednich byliśmy w Niemczech, Austrii, Czechach i Rumunii. W sezonie 2008 braliśmy udział w ponad siedemdziesięciu imprezach rowerowych, z czego połowę zorganizowaliśmy samodzielnie, a w 2009 roku byliśmy w Norwegii (fiordy) i na Białorusi.

Rodzinne Rajdy Rowerowe

Dużą popularnością cieszą się Rodzinne Rajdy Rowerowe organizowane w miastach Podbeskidzia. Bierzemy udział w wielu takich rajdach w miastach i wsiach naszego regionu, a także jesteśmy organizatorem Rajdu Doliny Karpia Nie ważne, czy jeździsz tylko weekendami, czy intensywnie eksplorujesz nasze okolice - ta strona jest właśnie dla Ciebie. Chcesz zostać częścią naszej rowerowej społeczności, wyruszyć z nami na rowerową wycieczkę, zapytać o cokolwiek, przekazać swoje opinie i uwagi czy zwyczajnie pogadać czekamy na telefon lub maila.